PrzezRedakcja / Zdrowie / 0 komentarze/y

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Nie każdy wie, że leczenie kanałowe jest rutynową procedurą w stomatologii, która może złagodzić niektóre rodzaje bólu dentystycznego i pomóc dłużej cieszyć się zdrowymi zębami. Leczenie kanałowe Kraków to procedura, która jest stosowana do ratowania chorego zęba, jeśli tkanka miękka w środku, zwana miazgą, jest ostro zakażona.

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

Jeśli miazga naszego zęba jest ostro zakażona, na przykład z powodu urazu lub próchnicy, konieczne będzie usunięcie tkanki, aby uratować ząb i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się zakażenia. Wtedy leczenie kanałowe jest zwykłą procedurą i ma wysoki wskaźnik powodzenia. Leczenie kanałowe Kraków może zapobiec występowaniu innych problemów w przyszłości. Należą do nich problemy spowodowane zmianą położenia zębów, trudnościami z jedzeniem i utratą gęstości i objętości szczęk.

Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Ogólnie rzecz biorąc, procedura taka powoduje taki sam dyskomfort jak inne operacje wykonywane w jamie ustnej. Jednak leczenie kanałowe ma złą reputację, ale nie jest to zasłużone. Tutaj jednak infekcje, które powodują konieczność leczenia, są często bolesne, ponieważ rozpalają tkankę, która ma wiele nerwów i dlatego jest bardzo wrażliwe. Leczenie kanałowe Kraków dopiero łagodzi ten ból. Po znieczuleniu obszaru w zębie wykonuje się mały otwór, aby uzyskać dostęp do miazgi. Chora tkanka jest usuwana, a komora miazgi i przewody są całkowicie dezynfekowane. Otwór ten w takiej sytuacji otrzymuje tymczasowe wypełnienie.

Źródło artykułu: https://luxdentica.pl/leczenie-kanalowe

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *