PrzezRedakcja / DietaZdrowie / 0 komentarze/y

Jakie są zasady zdrowego odżywiania?

Wśród polaków wzrasta świadomość zdrowego żywienia i coraz częściej wybierają żywność ekologiczną. Szukamy żywności zdrowej i naturalnej, najlepiej pochodzącej prosto od rolnika, bez chemii oraz ulepszaczy. Czym charakteryzuje się tak popularna żywność ekologiczna?

Jakie warunki musi spełniać żywność ekologiczna?

Aby produkty były ekologiczne, muszą posiadać specjalny certyfikat, świadczący o tym, że zostały wyprodukowane w sposób naturalny. Podczas takiej produkcji nie używa się pestycydów, antybiotyków ani innej chemii. Bydło pochodzące z ekologicznych hodowli, karmione jest naturalnymi paszami a zwierzęta mają przyzwoite warunki, zbliżone do takich, jakie mają w naturze.

Zdrowe nawyki żywieniowe

Aby nasza dieta była wartościowa powinniśmy zadbać, aby znajdowały się w niej owoce i warzywa. Warto spożywać owoce i warzywa, na które aktualnie jest sezon, a nie sprowadzane z dalekich krajów. Możemy ograniczyć spożycie mięsa na rzecz warzyw i pełnowartościowych zbóż. Warto wybierać produkty pochodzące z upraw znajdujących się najbliżej naszego domu czyli ekologiczna żywność.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *