PrzezRedakcja / Zdrowie / 0 komentarze/y

Leczenie kanałowe – ratunek dla zęba

Miazga zęba jest zbudowana z naczyń i nerwów. Jej stan zapalny może być przyczyną chorób oraz dolegliwości bólowych. Dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem nieodwracalnych stanów zapalnych miazgi to endodoncja.

Jakie są wskazania do leczenia kanałowego?

Zaawansowany proces próchniczy niszczy tkanki zęba – szkliwo, zębinę a na końcu miazgę. Rozmnażanie bakterii prowadzi do chorób miazgi. Stan zapalny tej tkanki objawia się początkowo wrażliwością zęba przede wszystkim na zmiany temperatury, następnie na nagryzanie. W fazie wstępnej ból trwa krótko. Z czasem jego częstotliwość i nasilenie wzrastają do tego stopnia, że nie pomagają tabletki przeciwbólowe. W takiej sytuacji jedynym sposobem na uratowanie zęba jest leczenie kanałowe Kraków.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Przed rozpoczęciem leczenia zostanie wykonane zdjęcie rentgenowskie, by lekarz ocenił anatomię kanałów oraz szansę na powodzenie leczenia. Następnie w znieczuleniu miejscowym dentysta usunie zmienione zapalnie tkanki, opracuje, wielokrotnie przepłucze i wydezynfekuje kanały, następnie osuszy i szczelnie wypełni je biozgodnym materiałem.

Konsekwencje zaniechania wizyty u dentysty

Leczenie kanałowe Kraków podjęte w odpowiednim czasie umożliwia zachowanie zęba. Zwlekanie z wizytą w gabinecie stomatologicznym może doprowadzić do zgorzeli, ropnia tkanek miękkich, a nawet utraty zęba.

W przeszłości częściej usuwano chore i bolące zęby. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnymi urządzeniami i technikami, dzięki którym leczenie kanałowe Kraków odbywa się bezboleśnie i gwarantuje 90% pewności powodzenia zabiegu.

Źródło informacji: https://luxdentica.pl/leczenie-kanalowe

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *