PrzezRedakcja / Uncategorized / 0 komentarze/y

Przedszkole dwujęzyczne – czy jest potrzebne Twojemu dziecku?

Przedszkole dwujęzyczne – czy jest potrzebne Twojemu dziecku?

W dzisiejszych czasach rodzice, wybierając przedszkole dla swojego dziecka mają bardzo trudny orzech do zgryzienia. Można natrafić na naprawdę dużo różnych propozycji począwszy od przedszkolu publicznych, poprzez wszelkie przedszkola prywatne aż do przedszkoli prywatnych profilowanych takich jak np. przedszkole sportowe czy dwujęzyczne.

Przedszkole dwujęzyczne – czy warto?

Wielu ambitnych rodziców kładzie nacisk na naukę języków obcych swoich dzieci już od najmłodszych lat. Kierują się troską o jak najlepszy star dziecka w dorosłe życie. Wiadomo, że znajomość języków obcych jest bardzo ważna. Inny język jest obecny na każdym etapie edukacji, a jego opanowanie na poziomie komunikatywnym jest bardzo istotne między innymi w kontekście poszukiwania pracy. Znajomość języka obcego otwiera również drogę do nowej kultury, pozwala na lepszą komunikację i łatwiejsze znajdowanie istotnych informacji.

W przedszkolach dwujęzycznych już najmłodsze dzieci są wdrażane do obycia z nowym językiem i nauki podstaw. Osoby z otoczenia maluchów komunikują się w innym języku, co pozwala na przyswojenie sobie języka na podobnych zasadach jakie są typowe dla dzieci z rodzin dwujęzycznych. Ponadto dzieci mają okazje wdrażać się do nauki języka poprzez zabawy, bajki i inne codzienne sytuacje. Dowiedziono, że przynosi to bardzo dobre efekty. Pozwala podnieść ogólne predyspozycje do nauki języka obcego i ułatwia dzieciom naukę języków na kolejnych etapach edukacji.

Ponadto dzieci uczęszczające do placówek dwujęzycznych stają się bardziej otwarte na świat. Oprócz zdolności językowych zapoznają się także z różnicami kulturowymi i rasowymi i uczą się tolerancji. Badania dowiodły, że nauka języka obcego u małych dzieci jest bardziej efektowna i przebiega naturalniej. W przedszkolach dwujęzycznych pracuje wykwalifikowana kadra i niejednokrotnie również native speakerzy. Dzięki temu dzieci są pod opieką osób z przygotowaniem pedagogicznym oraz posiadających wiedzę językową.

Artykuł napisany w porozumieniu z przedszkolem dwujęzycznym Świat Dziecka na Kabatach

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *