PrzezRedakcja / Sport / 0 komentarze/y

Rowery trekkingowe – najważniejsze cechy

Rower trekkingowy – cechy charakterystyczne

Rowery trekkingowe to najprościej mówiąc połączenie komfortu jazdy na klasycznym rowerze miejskim, szybkości roweru szosowego i znoszeniem trudów górskiej jazdy. Opony w takim rowerze mają terenowy bieżnik. Są jednak węższe i gładsze niż te, które używane są w modelach górskich. Również amortyzatory są mniejsze niż w rowerze górskim. Koła – na wzór rowerów szosowych – mają 28 cali. Pozycję za kierownicą możemy swobodnie zmieniać. Dzięki temu, w zależności od zapotrzebowania, osiągniemy sylwetkę wyprostowaną do jazdy po mieście, jak i pochyloną – do trudniejszej jazdy, na przykład po lesie.

Osprzęt w rowerze trekkingowym

W rowerach trekkingowych osprzęt nie jest na tyle wytrzymały, abyśmy bezpiecznie mogli użytkować ten rodzaj do jazdy ekstremalnej. Jednak na poziomie amatorskim na pewno nam wystarczy to, co ten gatunek ma do zaoferowania. Zmiany biegów przebiegają płynnie, a hamulce są nie z najwyższej półki, jednak mimo to bardzo skuteczne.

Wady roweru trekkingowego

Rowery trekkingowe zazwyczaj wyposażone są w bagażnik i błotniki, co zwiększa ich masę. Jeśli więc nie zależy nam na takich dodatkach, lepiej zdecydować się na lżejszy model. Uniwersalność rowerów trekkingowych jest niewątpliwie zaletą, jednak cecha ta osiągnięta jest kosztem osiągów możliwych do uzyskania na bardziej wyspecjalizowanych maszynach. Jeśli zależy nam na szybkiej jeździe, zdecydujmy się na typową szosówkę. Rower trekkingowy może nas nie zadowolić. Również chcąc jeździć po kamienistych stromych ścieżkach, bądź typowych górskich trasach, trekking nam nie wystarczy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *